Behatolásjelző rendszerek
A behatolásjelző rendszerek elsődleges célja az élőerős védelem értesítése az illetéktelen behatolásról, behatolási kísérletről.
Élőerős védelem értesítése
A megfelelően tervezett és telepített rendszer, a mechanikai védelem eszközeire közvetlenül ráépülő érzékelői segítségével, már a mechanikai védelem megsértésének kezdetén helyszíni hang- és fényjelzőkkel, illetve távjelzéssel a távfelügyeleti központon keresztül, vagy közvetlenül – értesíti az élőerős védelmet.
Nagyfokú rugalmasság
Egy behatolásjelző rendszer biztonsági szintjét, az objektumban és a környékén elhelyezett érzékelők és a velük teljesen, vagy részlegesen lefedett védelmi körök befolyásolják. A védelmi köröket a rendszer tervezésekor, az adott hely igényei és a védelmi koncepció alapján alakítjuk ki. Az általunk használt rendszerek, moduláris felépítésük révén nagyfokú rugalmasságot biztosítanak a tervezők számára, így biztosítható, hogy védett objektumok a lehető legoptimálisabb védelmet kapják.
A behatolás jelző rendszer érzékelőit hagymahéj-szerű elrendezésben, „védelmi körökben”, több rétegben helyezzük el. Az egyes védelmi körök:
- kültéri védelem
- felület (héj) védelem
- térvédelem
- tárgyvédelem
- személyvédelem
Felhasználási területek
Állami intézmények
Sportlétesítmények
Szállodák
Pénzintézetek
Iparvállalatok
Kereskedelmi vállalatok
A rendszerek alkotóelemei
- érzékelők
- helyi jelzésadók
- központ
- kezelőegységek
- tápegységek
- kiegészítő/bővítő modulok
- az eszközöket összekötő helyi kommunikációs hálózat
A rendszerek tulajdonságai
- Az általunk forgalmazott termékek egyaránt alkalmasak a kis, a közepes és a nagy rendszerek kiépítésre is, akár több ezer jelzővonal felügyeletére.
- A korszerű központok kialakítása lehetővé teszi, hogy a felhasználók vagy a szerviz mérnök távolról is hozzáférjenek a rendszerhez és egy webes felület segítségével végre tudják hajtani a szükséges módosításokat.
- A behatolásjelző központ távfelügyelete fontos szempont a vagyonvédelmi rendszereknél. Rendszereink támogatják a PSTN és GSM kommunikációt az összes főbb formátumban az alapvető riasztás átjelzéshez, továbbá IP alapú kommunikációt is a felügyeleti szoftverekhez. Ez a kommunikáció lehetővé teszi, hogy egy szervezeten belül, felhasználva a vállalati IT struktúrát, az egymástól földrajzilag távol elhelyezkedő objektumokat is egy egységként üzemeltessünk, felügyeljünk, ami nagy előnyt jelent pl. a bankfiók hálózattal rendelkező pénzintézeteknél, vagy a több telephelyen működő vállalatoknál.
- A rendszerekhez kapcsolható grafikus megjelenítő szoftver lehetővé teszi, hogy a kezelőszemélyzet egy nagy kiterjedésű, bonyolult alaprajzú objektumban is gyorsan lokalizálni tudja a behatolás helyét és alkalmas más (pl. CCTV) rendszerek integrálására, így azon túl, hogy a különböző típusú rendszereket egy felületen tudunk megjeleníteni, lehetőségünk van a bekövetkező események más forrásból történő megerősítésére is.